Czy zimowy ogród może być wykorzystany do zadań specjalnych!

Ogród zimowy to wyjątkowa przestrzeń każdego domu. Szereg zalet, jakie posiada docenią wszyscy domownicy, od dzieci po seniorów. Jego aranżacja zależy wyłącznie od naszej fantazji. Posiadacze własnej oranżerii tworzą w niej zazwyczaj przytulną przestrzeń zieloną, w której można się zrelaksować i odpocząć od świata zewnętrznego. Szczególnie polecamy tego typu ogród zimowy do organizacji wnętrza dla dzieci, osób starszych lub niepełnosprawnych.

Oranżeria dla seniora

Osoby starsze szczególnie docenią możliwość korzystania z ogrodu zimowego. To atrakcyjny sposób na przebywanie w otoczeniu przyrody przez cały rok, a jak wiadomo starsze pokolenia szczególnie cenią sobie taką możliwość. Ogród zimowy będzie także doskonałą alternatywą dla osób, które, z przyczyn zdrowotnych, nie mogą zajmować się pielęgnacją prawdziwego ogrodu lub nie powinny zbyt często przebywać na zewnątrz, a są spragnione kontaktu z przyrodą. Ogród zimowy zapewni im to 365 dni w roku.

Ponadto wiele możliwości otwierania okien i drzwi stwarza płynne połączenie między wnętrzem oranżerii a ogrodem zewnętrznym, co daje wrażenie przebywania na świeżym powietrzu, mimo pozostawania w środku. Atutem są również duże przeszklenia, które wpuszczają sporo światła słonecznego, a przebywanie na słońcu wpływa zbawiennie na psychikę. Ogród zimowy może więc stać się naturalnym sposobem na poprawę nastroju u seniorów.

Ogród zimowy dla osób z niepełnosprawnością

Jeśli jednym z domowników jest osoba niepełnosprawna, z pewnością doceni ona obecność ogrodu zimowego. Ograniczenia ruchowe potrafią być uciążliwe. Brak możliwości wychodzenia z domu lub uzależnienie wyjścia od osób trzecich to solidny argument za tym, by stworzyć w domu zieloną przestrzeń, która zrekompensuje, przynajmniej częściowo, osobie niepełnosprawnej, ograniczenie w kwestii przemieszczania się. Da jej także poczucie większej niezależności, stając się atrakcyjną alternatywą w momentach, kiedy nie ma ona możliwości samodzielnego wyjścia z domu.

W tym przypadku ogród zimowy pozwala na kontakt z naturą zawsze, kiedy osoba z niepełnosprawnością będzie miała taką potrzebę.

Ogród zimowy dla dzieci

Własna oranżeria może stać się także dodatkową przestrzenią do zabaw dla najmłodszych domowników. W deszczowe i chłodne dni stworzy maluchom namiastkę prawdziwego ogrodu, a duża przestrzeń pozwoli na realizację zabaw, które do tej pory były możliwe tylko na zewnątrz.

Jeśli natomiast jesteśmy posiadaczami zwierzaków, one również skorzystają na domowej oranżerii. Atrakcyjnie zaaranżowana, spokojna i duża przestrzeń stanie się ulubionym miejscem dla kota czy psa. Jesteśmy przekonani, że nie raz zobaczysz swojego pupila wygrzewającego się w promieniach słońca wpadających przed duże okna wprost na posadzkę w ogrodzie zimowym.

Jak widać, korzyści płynące z posiadania własnej oranżerii są nieograniczone i spełnią oczekiwania każdego, nawet najbardziej wymagającego domownika. Jeśli zatem nosisz się z zamiarem budowy własnego ogrodu zimowego, postaw na kompleksowe usługi Gracja Cieszyn. Z przyjemnością stworzymy dla Ciebie idealny projekt, zgodny z Twoimi oczekiwaniami.

Skontaktuj się z Nami

Gracja Sp. z o.o. ul. Rudowska 66, Zamarski 43-419 Hażlach Polska
NIP:548-240-50-79 KRS 0000205849 Sąd Rejonowy Wydział VIII Gospodarczy w Bielsku-Białej Kapitał Zakładowy 1 157 500,00 zł
Konto bankowe: PL: 19 1050 1083 1000 0023 3362 0017 Swift: INGBPLPW

Biuro obsługi Klienta w Niemczech, Austrii i Szwajcarii

Gracja-Deutschland Jacobistr. 20B 01309 Dresden
+49 (0)172 8659148
e-mail: info@gracja.de www.gracja.de
Obszar działalności w innych województwach: Małopolska

Formularz kontaktowy