Drewniane drzwi i okna to wyjątkowy styl

Drewno ma szlachetny i wyjątkowy wygląd. Nadaje budynkowi niesamowitego oraz czarującego charakteru. Dlaczego warto wybierać drewniane drzwi i okna?

Mity na temat drewnianych drzwi i okien

Zanim wymienimy plusy tego rozwiązania, to warto opisać popularne mity, które nie są prawdą. Wiele osób rezygnuje z drewnianych drzwi i okien kierując się właśnie przeświadczeniem związanym z powtarzanymi informacjami, które nie mają potwierdzenia w rzeczywistości. Jednym z poglądów jest twierdzenie, że drewno nie jest wystarczająco szczelne i powoduje wpuszczanie do wnętrza zimnego powietrza. To krzywdzące twierdzenie – drewno już od dawna jest stosowane w tworzeniu okien oraz drzwi, właśnie ze względu na jego izolacyjne właściwości. Stare okna, o które się nie dba, wykonane w zły sposób mogą przepuszczać zimne powietrze i obniżać temperaturę w pomieszczeniu. Jednak tylko wtedy, gdy użyte jest słabej jakości drewno, a sama instalacja ma różnorodne błędy konstrukcyjne. Gracja tworzy drewniane drzwi i okna on wielu lat. Dbamy nie tylko o najlepszą jakość wykorzystywanych materiałów, ale również o profesjonalny montaż. Dzięki temu okna i drzwi są szczelne i nie powodują problemów przy użytkowaniu. Kolejnym mitem jest zarzut, jakoby okna drewniane były mniej dźwiękoszczelne niż te wykonane z PCV. Nie jest to prawdą. Dźwiękoszczelność uzależniona jest od tego, jakiej gęstości jest wykorzystane drewno. Następnym nieprawdziwym twierdzeniem jest to, iż wilgoć niszczy drewno i okna oraz drzwi z niego wykonane mają małą trwałość. Wilgoć negatywnie wpływa wyłącznie na surowe drewno. Odpowiednio zabezpieczone będzie odporne nie tylko na wilgoć, ale również na różne warunki atmosferyczne.

Zalety drewnianych okien oraz drzwi – drewniany ogród zimowy

Jest wiele plusów posiadania drewnianych drzwi i okien. Są one przede wszystkim niezwykle stylowe i piękne. Indywidualny projekt pozwala dopasować ich wygląd do prywatnych wymagań oraz preferencji. Drewniane okna i drzwi będą stylistycznie pasowały do różnych aranżacji ogrodu przydomowego. Pięknie będzie wyglądał z nimi drewniany ogród zimowy. Nasza firma tworzy okna i drzwi drewniane, które wyróżnia wspaniała jakość wykonania. Możemy także realizować oryginalne projekty w oparciu o Państwa pomysły. Ogromną zaletą jest możliwość wyboru klasycznych, ozdobnych czy niestandardowych rodzajów drewnianych okien i drzwi. Bez problemu uzyskuje się dokładny rozmiar i kształt, zgodny z wyobrażeniem klienta. Kolejnym plusem jest ekologiczność tego rozwiązania. Drewno to naturalny surowiec, które wyróżnia dźwiękoszczelność i wytrzymałość. Doskonale izoluje wnętrze mieszkania z tym, co na zewnątrz. W zimę wysoka temperatura doskonale utrzymuje się w budynku. Drewniane okna i drzwi pozwalają na oszczędności energii.

Podsumowanie

Drewniane okna oraz drzwi są niesamowite, umożliwiają stworzenie niepowtarzalnego klimatu. Wyróżnia je także trwałość, doskonała izolacja dźwięków i temperatury. Są naturalne, ekologiczne i możliwe jest wykonanie okien oraz drzwi w wielu wyjątkowych rozmiarach, kształtach udekorowanych niesztampowymi zdobieniami. Jeśli chcą Państwo posiadać wyjątkowe drewniane drzwi oraz okna, zachęcamy do kontaktu z nami i omówienie projektu.

Skontaktuj się z Nami

Gracja Sp. z o.o. ul. Rudowska 66, Zamarski 43-419 Hażlach Polska
NIP:548-240-50-79 KRS 0000205849 Sąd Rejonowy Wydział VIII Gospodarczy w Bielsku-Białej Kapitał Zakładowy 1 157 500,00 zł
Konto bankowe: PL: 19 1050 1083 1000 0023 3362 0017 Swift: INGBPLPW

Biuro obsługi Klienta w Niemczech, Austrii i Szwajcarii

Gracja-Deutschland Jacobistr. 20B 01309 Dresden
+49 (0)172 8659148
e-mail: info@gracja.de www.gracja.de
Obszar działalności w innych województwach: Małopolska

Formularz kontaktowy