Dlaczego warto wybrać ogród zimowy wykonany z drewna?

Przystępując do budowy ogrodu zimowego powinniśmy dokonać wyboru, czy ma to być ogród wykonany z tworzywa sztucznego – PCV czy może przyjazny dla środowiska ogród drewniany. Oba rodzaje cechują się zbliżonymi parametrami technicznymi i wysoką jakością. Dlaczego zatem warto zdecydować się na drewniane okna produkowane przez firmę GRACJA?

Ponieważ drewno od tysiącleci jest naturalnym tworzywem do wyrobu okien, drzwi, podłóg oraz różnych elementów wykończeniowych. Jest to materiał niezwykle trwały i odporny na uszkodzenia. Oprócz walorów technicznych drewno ma również charakter estetyczny, potrafi w naturalny sposób wydobyć i podkreślić piękno wnętrza.

Dzięki najnowszym technologiom obróbki drewna stosowanym przez Naszą firmę, możemy Państwu zaprezentować

produkty, które spełniają najwyższe normy jakości i trwałości.

drewniane ogrody zimowe - tabela kryteria oceniania porównanie: aluminium, drewno, tworzywo sztuczne

 

Ogród zimowy drewniany – zalety

Od lat dostarczamy naszym klientom wyjątkowe i niepowtarzalne ogrody zimowe drewniane. Poznajemy ich potrzeby oraz marzenia, a następnie spełniamy je wykonując wspaniałe projekty. Tego typu konstrukcje posiadają szereg zalet, zarówno wizualnych, jak i funkcjonalnych. Jedną z nich jest kwestia właściwej wentylacji całego budynku. Dzięki rozbudowanemu systemowi okien można odpowiednio wywietrzyć pomieszczenia sąsiadujące. Jest to sposób nie tylko na pozbycie się przykrych zapachów, lecz także na ograniczenie wilgoci, która może mieć negatywny wpływ na strukturę ścian oraz samopoczucie mieszkańców. Ogród zimowy drewniany to świetna droga do zmniejszenia zapotrzebowania na surowce do ogrzania budynku. Działa on jako bufor przed temperaturą na zewnątrz podczas zimy, zaś latem za sprawą rolet czy markiz, stanowi izolację przed nadmiernym nagrzaniem się pomieszczeń. Co więcej, warto zdecydować się na to rozwiązanie, ponieważ można w ten sposób stworzyć dodatkową przestrzeń. Jest to szczególnie istotne, gdy kupujemy gotowy budynek, a chcielibyśmy rozbudować go o kolejne pomieszczenia. Idealnie posłużą jako jadalnie, bawialnie, pokoje do odpoczynku, a niekiedy nawet domowe biura. Drewniane ogrody zimowe posiadają tyle zastosowań, ilu pomysłów właścicieli.

Kreatywna aranżacja – drewniane ogrody zimowe

Klienci, którzy zdecydowali się na ogród zimowy drewniany mają szansę na stworzenie wyjątkowej aranżacji wewnątrz pomieszczenia. Ten naturalny surowiec jest niezwykle uniwersalny, dzięki czemu może stanowić wspaniałą bazę dla różnorodnych stylów wnętrzarskich. Świetnie komponuje się z minimalizmem, wówczas wystarczą meble w neutralnych kolorach oraz kilka niewielkich punktów świetlnych. Równie pięknie zaprezentuje się tutaj styl glamour, czyli ozdobne kanapy, stoliki kawowe oraz lustra, zaś miłośnicy marynistycznych klimatów mogą inspirować się stylistyką Hamptons. Zawsze w modzie jest estetyka boho, skandynawska czy eko, w jej kontekście warto postawić na rośliny, kwiaty oraz skrzynki z ziołami, a także dodatki wykonane z nieobrobionych materiałów z tartaku. Drewniane ogrody zimowe to miejsca do kreatywnych działań, które można systematycznie zmieniać, w zależności od aktualnych upodobań danej osoby.

Drewniane ogrody zimowe – ciekawa architektura

Oferowane przez nas projekty, to wspaniała architektura, która jest ponadczasowa, a do tego świetnie komponuje się z już stojącym budynkiem. Ogrody zimowe drewniane można zaprojektować zgodnie z życzeniem zleceniodawcy. Inwestor może decydować o kształcie oraz wielkości okien, ich rozmieszczeniu, kolorze głównego materiał, a także bryle całego obiektu. Realizujemy różnorodne projekty, a naszym celem jest spełnienie oczekiwań klientów, dla których będzie to miejsce odpoczynku, pracy lub zabawy. Warto postawić na drewniane ogrody zimowe, ponieważ to wyjątkowe oraz wyróżniające się dzieło architektoniczne, które przykuwa uwagę, a jednocześnie wyróżnia daną posesję na tle innych budynków. Dzięki ścisłej współpracy z projektantem można stworzyć oryginalną przestrzeń, zarówno w środku, jak i na zewnątrz.

Odpowiednia pielęgnacja – ogrody zimowe drewniane

Dla naszych klientów dostarczamy solidne produkty najwyższej jakości, aby mogli cieszyć się nimi przez długi czas. Zachowanie właściwej kondycji drewna oraz okien jest bardzo istotne, dlatego warto zadbać o odpowiednią oraz regularną pielęgnację tych elementów. Ogród zimowy drewniany w dużej części składa się z szyb, przez co ogromne znaczenie na stan całej konstrukcji ma właściwe mycie tych części. Brud oraz kurz, który osadza się z obu stron konstrukcji, nie tylko wygląda mało estetycznie, ale też obniża przepustowość światła. Do odpowiedniego czyszczenia należy wybrać narzędzia i artykuły najwyższej jakości, które są dedykowane takim powierzchniom. Dzięki nim unikniemy rys, jakie mogą pojawić się, gdy korzystamy z niewłaściwych szczotek, gąbek czy zbieraczek. Równie istotne są środki czyszczące, tutaj także należy postawić na chemię stworzoną z myślą o szybach.

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą naszej firmy. Proponujemy różnorodne rozwiązania, które dostosowujemy do indywidualnych potrzeb klientów. Ogród zimowy drewniany to idealna szansa na zaciszne oraz przytulne miejsce blisko przyrody, które przybliża do natury bez wychodzenia z domu.

 

 

Skontaktuj się z Nami

Gracja Sp. z o.o. ul. Rudowska 66, Zamarski 43-419 Hażlach Polska
NIP:548-240-50-79 KRS 0000205849 Sąd Rejonowy Wydział VIII Gospodarczy w Bielsku-Białej Kapitał Zakładowy 1 157 500,00 zł
Konto bankowe: PL: 19 1050 1083 1000 0023 3362 0017 Swift: INGBPLPW

Biuro obsługi Klienta w Niemczech, Austrii i Szwajcarii

Gracja-Deutschland Jacobistr. 20B 01309 Dresden
+49 (0)172 8659148
e-mail: info@gracja.de www.gracja.de
Obszar działalności w innych województwach: Małopolska

Formularz kontaktowy