Ogrody zimowe - nowoczesne

Firma Gracja to profesjonalny i doświadczony producent ogrodów zimowych, oranżerii oraz zadaszeń basenowych. Działamy od 1995 roku i przez ten czas zdążyliśmy wykonać imponującą liczbę projektów dla naszych klientów. Przez cały czas funkcjonowania na rynku nabywaliśmy nowe doświadczenia, tworząc kreatywną tradycję budowania ogrodów zimowych. Łączymy to z nowoczesnymi technologiami i innowacjami, które pozwalają nam wykonywać kompleksowe usługi. Każdy zimowy ogród to dla nas zupełnie nowe wyzwanie, którego realizację planujemy od podstaw z uwzględnieniem wszelkich oczekiwań klienta. Dbamy o najmniejsze szczegóły, by mieć pewność, że ukończona konstrukcja będzie trwała i efektowna. Właśnie w ten sposób, dzięki otwartej komunikacji z klientami, powstają wspaniałe oranżerie. Tego typu konstrukcja nie tylko dociepla dom i podnosi standard codziennego funkcjonowania, ale przede wszystkim zapewnia użytkownikom komfortowe miejsce regeneracji, relaksu i całorocznego kontaktu z przyrodą. Doświadczanie natury poprawia nasze samopoczucie i pozwala na odprężenie, może być także doskonałą okazją dla spędzenia czasu z rodziną i przyjaciółmi. W klimacie umiarkowanym, gdzie zima ogranicza możliwość kontaktu z naturą w trakcie chłodnej pory roku, ogród zimowy może zrekompensować brak takiej możliwości, a także zaspokoić potrzebę obcowania z wyjątkowymi roślinami. Dzięki usługom firmy GRACJA możesz cieszyć się ogrodem i roślinami niezależnie od pory roku. Nasze projekty wykonywane są z precyzją podpartą wieloletnim doświadczeniem, przy wykorzystaniu najwyższej jakości surowców. Oferujemy konkurencyjne ceny ogrodów zimowych – na całość ceny składa się sobie stworzenie projektu, a także wykonanie i montaż oranżerii.

Drewniane ogrody zimowe – dlaczego warto?

Ogród zimowy drewniany jest pomieszczeniem wszechstronnym, charakteryzującym się szeregiem zalet. Przede wszystkim ta wyjątkowa, niebanalna przestrzeń pozwoli Ci na bliski kontakt z przyrodą o każdej porze roku. Oranżeria daje możliwość wpatrywania się w ogród i niebo także w tych miesiącach, w których spędzanie dłuższego czasu na tarasie nie byłoby możliwe. Relaks wśród kolorowych jesiennych liści lub w otoczeniu świeżego, puszystego śniegu z kubkiem aromatycznej herbaty w ręce, to doskonały sposób na zregenerowanie sił, uspokojenie zmęczonych wpatrywaniem się w ekran komputera oczu. Ponadto ogrody zimowe drewniane pozwalają na zwiększenie przestrzeni domu. Nierzadko zdarza się, że brakuje nam miejsca na kącik odpoczynku, gdzie można by wstawić wygodny fotel, dużą kanapę, stolik kawowy, zawinąć się w koc i celebrować wolne chwile. Ogród zimowy jest doskonałym sposobem na rozbudowę powierzchni domu o atrakcyjne wizualnie i funkcjonalne miejsce. W oranżerii postawić możesz także stół z krzesłami, przyjmować w niej gości i urządzać przyjęcia. Drewniane ogrody zimowe dobrze doświetlą ciemniejsze wnętrza, sprawią, że docierać do nich będzie więcej naturalnego światła, które zdecydowanie pozytywnie wpływa na nasz nastrój. Dla wielbicieli roślin ogród zimowy będzie z kolei doskonałym miejscem na zapełnienie go donicami. Rośliny pięknie ozdobią przestrzeń, a do tego dzięki stałemu dostępowi do promieni słonecznych, będą miały idealne warunki do wzrostu i rozkwitu. Ogród zimowy drewniany to w końcu piękna konstrukcja, która uatrakcyjni aranżację Twojego domu. Oranżeria dobrze prezentować się będzie zarówno sama w sobie, jak i jako przedłużenie salonu, jadalni czy kuchni. Drewniane ogrody zimowe stanowią także niebanalną dekorację samego ogrodu oraz bryły domu od zewnątrz – piękne przeszklone pomieszczenie z drewnianymi elementami ozdobi każdą przestrzeń, niezależnie od stylu.

Ogrody zimowe Gracja Classic

W ofercie posiadamy dwie wersje ogrodów zimowych. Projekt w systemie GRACJA-CLASSIC to klasyczna, elegancka konstrukcja, dopasowana kształtem do specyfiki bryły budynku głównego. Propozycja ta zostaje przygotowana zgodnie z oczekiwaniami klienta, z uwzględnieniem wszelkich osobistych preferencji. Idealne rozwiązanie dla domów jednorodzinnych, podnoszące komfort życia i zapewniające wyjątkową atmosferę wnętrza. Dzięki projektowi Gracja Classic masz niepowtarzalną okazję zyskać zwiększoną ilość światła dziennego w przestrzeni domowej. Promienie słoneczne poprawiają jakość naszego życia i codzienne samopoczucie. Ogród zimowy Gracja Classic to konstrukcja, która powstaje na bazie krokwi i słupów wykonanych z krajowego drewna klejonego, a także systemu uszczelek i profili aluminiowych. Ta prosta konstrukcja może zmienić twoje codzienne funkcjonowanie w trakcie chłodniejszych pór roku. Szklana zabudowa dostarcza odpowiedni poziom oświetlenia. Na twoje życzenie możemy wykonać ją ze szkła antyrefleksyjnego, jak również wzbogacić konstrukcję ogrodu o zabezpieczenia – szyby bezpieczne czy antywłamaniowe. Dzięki temu możesz zachować pewność, że domownicy i goście bezpiecznie spędzają czas w przydomowej oranżerii. Oferujemy także różne rodzaje okien montowanych w konstrukcji ogrodu zimowego. Zależnie od potrzeb będą one otwierać się lub przesuwać w daną stronę, a wtedy możesz dostosować wietrzenie ogrodu do swoich wymagań. Wszystko to ustalimy z tobą na etapie konsultacji projektu ogrodu zimowego. Nasi specjaliści rozwieją wszystkie twoje wątpliwości i wykonają dla ciebie kompleksową usługę projektowania, budowania i montażu ogrodu czy oranżerii. Wszystko po to, by proces zakładania ogrodu przebiegł sprawnie i bezproblemowo – by nasi klienci mogli cieszyć się korzystaniem z ogrodu.

Mały ogród zmowy Gracja Prestige

Gracja Prestige to projekt ogrodu zimowego z drewna, który cechuje się charakterystycznym, łukowatym kształtem. Konstrukcja wykonana jest z drewna klejonego – dzięki temu jest lekka, a jednocześnie wytrzymała i trwała. Kształt struktury i oszklenia powoduje, że w zimowym ogrodzie Gracja Prestige mamy dostęp do znacznej ilości światła słonecznego. Dzięki temu możesz poprawić sobie samopoczucie poprzez kontakt ze światłem dziennym. W łukach montujemy prowadnice, które sprawiają, że przesuwne szklenie pełni funkcję wejścia do ogrodu zimowego. Gracja Prestige sprawdzi się przy budynkach nowoczesnych, utrzymanych w małym minimalistycznym stylu. Projekt zimowych ogrodów Gracja Prestige doskonale zwiększa powierzchnię użytkową domu, podnosi standard życia i tworzy niepowtarzalną przestrzeń do wypoczynku i regeneracji. Wzbogaca wygląd i bryłę budynku, jednocześnie dając nowe możliwości spędzania czasu wolnego. W tego typu ogrodzie zimowym możemy cieszyć się kontaktem z roślinnością i oglądać świat na zewnątrz. Ogród zimowy to świetne miejsce na spotkania z przyjaciółmi czy przestrzeń do zabawy dla dzieci. Wykorzystanie ogrodu zimowego zależy jedynie od twojej inwencji – niektórzy decydują się nawet na wyjątkową, oszkloną kuchnię w oranżerii. Jednak największą zaletą ogrodu zimowego Gracja Prestige jest fakt, iż sprawdzi się on wszędzie tam, gdzie domownicy potrzebują osobistej oazy spokoju. Stylowy i wysmakowany wygląd konstrukcji stanie się ciekawym elementem całego budynku.

Ogrody zimowe drewniane – zaufaj naszemu profesjonalizmowi

Zarówno ogród zimowy drewniany w wersji Classic, jak i Prestige to gwarancja najwyższej jakości. Wieloletnie doświadczenie w projektowaniu drewnianych ogrodów zimowych sprawia, że na każdym etapie realizacji zlecenia służymy fachową poradą. Do każdego zamówienia podchodzimy indywidualnie. Wykonanie projektu poprzedzają dokładne oględziny miejsca oraz rozmowa z klientem. Zawsze uważnie wsłuchujemy się w potrzeby osób, które zlecają nam usługi, aby ogród zimowy drewniany jak najbardziej odpowiadał indywidualnym potrzebom oraz harmonizował z rodzajem bryły domu i aranżacją ogrodu. Wszystkie drewniane ogrody zimowe – zarówno w wersji Classic, jak i Prestige – wykonujemy wyłącznie z materiałów najwyższej jakości, aby z jednej strony konstrukcje pięknie się prezentowały, a z drugiej – były wytrzymałe i odporne na działanie zmiennych warunków atmosferycznych. Gwarantujemy także najlepszą kadrę – profesjonalną, doświadczoną i gotową na nowe kreatywne wyzwania.

 

Projekty ogrodów zimowych

Ogród zimowy to niepowtarzalny sposób na cieszenie się kontaktem z naturą przez cały rok. Pozwala on na ustawienie roślin w przyjaznej dla nich, dobrze doświetlonej przestrzeni, a domownikom – na przebywanie w pięknym, niebanalnym otoczeniu. Dodatkowo ogrody zimowe pozytywnie wpływają na wygląd domu z zewnątrz. Zarówno sam budynek, jak i otaczająca go przestrzeń zdecydowanie zyskuje na estetyce, kiedy zdobi je stylowa oranżeria. Interesują Cię ogrody zimowe? Projektowanie i realizację pozostaw nam. Zaufaj wiedzy i doświadczeniu, i stwórz z nami wyjątkową, zieloną przestrzeń. Projektowanie ogrodów (Cieszyn) z firmą Gracja to gwarancja dobrego planu, przemyślanej konstrukcji, solidnego wykonania oraz kreatywnego podejścia do każdego zlecenia.

Projektowanie ogrodów (Cieszyn) – profesjonalizm i fantazja

Firma Gracja jest wiodącym producentem ogrodów zimowych oraz zadaszeń basenowych i tarasowych. Oferujemy profesjonalne usługi, wykonywane przez wykwalifikowaną kadrę. Nasze projekty ogrodów zimowych cieszą się zainteresowaniem i uznaniem klientów z całej Polski. Każdy projekt dopasowany jest kształtem i charakterem do bryły budynku, przy której ma zostać zlokalizowany. Nasze realizacje są funkcjonalne i profesjonalnie wykonane, a przy tym zaplanowane z dużą dożą fantazji i kreatywności. Każdy ogród zimowy jest inny, tak jak różne są miejsca, w których je tworzymy. Do wszystkich zleceń podchodzimy indywidualnie, wsłuchując się w potrzeby klienta z jednej strony, a z drugiej – doradzając w oparciu o naszą fachową wiedzę i wieloletnie doświadczenie.

Wyjątkowe projekty ogrodów zimowych – dlaczego warto?

Przybliżenie do natury, stworzenie przestrzeni do obcowania z nią przez cały rok oraz miejsca relaksu i wyciszenia – to wszystko zapewniają ogrody zimowe. Projektowanie miejsc, które pozwalają na bliski kontakt z przyrodą i które zaaranżować można na idealną przestrzeń do odpoczynku, daje nam dużo satysfakcji. Nasi klienci mogą cieszyć się dodatkową, powiększającą domowy metraż, oranżerią, która ułatwia wpatrywanie się w zieloną przestrzeń za oknem o każdej porze roku. Ogrody zimowe pozwalają także doświetlić domową przestrzeń. Przeszklona powierzchnia ścian i dachu naszych konstrukcji sprawia, że do pomieszczenia sąsiadującego z oranżerią dociera znacznie więcej promieni słonecznych. A zwiększona ilość naturalnego światła przekłada się na lepszy nastrój, koncentrację oraz poprawę jakości wypoczynku.

Ogrody zimowe – projektowanie. Poznaj nasze propozycje

Firma Gracja oferuje ogrody zimowe w wersji Classic oraz Prestige. Te pierwsze stanowią idealną propozycję dla domków jednorodzinnych. Wykonane są z drewnianych belek i słupów, a dach i ściany – ze szkła zespolonego, niskoemisyjnego. Drzwi i okna wykonywane są jako jedno- lub dwuskrzydłowe rozwierne, uchylno-rozwierne, uchylno-przesuwne lub HS. Ogrody Prestige z kolei charakteryzują się wyjątkowo atrakcyjnym, opływowym, łukowym kształtem, który sprawia, że do wnętrza dociera jeszcze więcej światła słonecznego. Przesuwne szyby mogą być ustawione w dowolnych pozycjach, umożliwiając całościowe lub częściowe otwarcie zadaszenia. Projekty ogrodów zimowych Gracja Prestige sprawdzają się zwłaszcza jako uzupełnienie nowoczesnych, małych minimalistycznych budynków.

Wyjątkowe projekty ogrodów zimowych z firmą Gracja

Martwi Cię, że w naszych szerokościach geograficznych trudno cieszyć się zaletami ogrodu w miesiącach jesiennych i zimowych? Projektowanie ogrodów (Cieszyn) pozwala zaprosić naturę do domowego wnętrza na okrągły rok. Zaaranżuj swoją własną przestrzeń do wypoczynku w sąsiedztwie relaksującej zieleni. Zaufaj naszym specjalistom i spełnij marzenia o dodatkowej, całorocznej przestrzeni w Twoim domu. Projektowanie ogrodów zimowych (Cieszyn) poprzedzone jest konsultacjami z klientem oraz zapoznaniem się z charakterem bryły domu i otaczającej go przestrzeni. Wszystkie projekty ogrodów zimowych realizowane przez firmę Gracja dostosowane są do indywidualnych wymagań. Gwarantujemy fachowe doradztwo i profesjonalne podejście do każdego zlecenia. Zachęcamy do kontaktu oraz zapoznania się ofertą i realizacjami naszej firmy.

Jeśli marzysz o wprowadzeniu niebanalnego stylu i odrobiny natury do swojego domu, zachęcamy do kontaktu z reprezentantami firmy Gracja. Skorzystaj z naszej oferty i wybierz swój ogród zimowy.

Jak dbać o ogród zimowy w domu?

Przeszklona weranda wygląda zachwycająco, szczególnie podczas wschodu lub zachodu słońca, gdy dookoła leży bialutki śnieg lub jeśli w ogrodzie rośnie mnóstwo kwiatów, krzewów i traw. Jednak aby ogród zimowy w domu zawsze prezentował się wspaniale, trzeba o niego właściwie dbać. Zwłaszcza, jeśli ma cieszyć oko właścicieli przez długi czas. Z tego powodu bardzo ważna jest pielęgnacja przeszkleń. Zakurzone i pełne smug szyby całkowicie psują wymarzony przestrzenny efekt. Zawsze należy używać odpowiednich preparatów, w których doborze chętnie pomogą nasi doświadczeni specjaliści, posiadający rozległą wiedzę z zakresu ogrodów zimowych w domu. Przyjacielem dobrych produktów myjących jest regularność. Systematyczne sprzątanie to mniej pracy i łatwiejsze pozbycie się zanieczyszczeń, gdyż im dłużej brud osadza się na powierzchni, tym ciężej jest się go pozbyć, co negatywnie wpływa na kondycję i estetykę konstrukcji. Ogród zimowy w domu wymaga także posiadania właściwych narzędzi, czyli myjek, gąbek oraz ściereczek. Postaw na delikatne tworzywa, które nie rysują, nie tworzą mglistej powłoki, a do tego dają piękny, nieskazitelny efekt.

Mały ogród zimowy w domu – jakie rośliny wybrać?

Marzysz o oazie spokoju pełnej pięknych roślin, kwiatów i wygodnej kanapie, aby wypoczywać, czytając ulubioną książkę? To piękna wizja, a zarazem bardzo łatwa do zrealizowania. Zarówno duży, jak i mały ogród zimowy to idealne pomieszczenia do uprawy domowej zieleni. Internet pełen jest zachwycających inspiracji i pomysłów na to, jak zaaranżować domową dżunglę. Pamiętaj jednak, aby dobrać odpowiednią roślinność do temperatury wnętrza, nasłonecznienia i czasu, jaki chcesz poświęcić na pielęgnację. Pierwszą ciekawą propozycją, którą możesz wykorzystać w niemal każdych warunkach, są zioła. Mięta, melisa, tymianek, rozmaryn – to tylko kilka pomysłów na niewymagające uprawy domowe, dzięki którym będziesz mieć zawsze świeżą i cieszącą oko roślinność. W podobnych do cieplarnianych warunkach świetnie urośnie drzewko cytrynowe oraz małe papryczki, a nawet pomidory. Prawdziwy mały ogród zimowy w domu można stworzyć przy pomocy zwykłych doniczek, ziemi i kilku sadzonek. Jeśli jesteś miłośnikiem kolorowych kwiatów, które wyglądają obłędnie w szklanych obiektach, wybierz oleandry, męczennice, gardenie lub skrzydłokwiaty.

Ogrody zimowe – nowoczesne, piękne i funkcjonalne

Przeszklone pomieszczenie w wyjątkowej aranżacji staje się niebanalną wizytówką domu. Tego typu obiekty bardzo często kojarzą się z bogatą zielenią, meblami w stylu wiktoriańskim, mnóstwem kolorowych poduszek, dywanów, lamp i innych dodatków. Owszem, wszelkie nawiązania do dawnych oranżerii rodem z pałacu to popularny motyw, lecz coraz więcej osób decyduje się na ogrody zimowe nowoczesne utrzymane w duchu minimalizmu. Współczesne nurty architektoniczne, gdzie mniej znaczy więcej, to wyzwanie sprzyjające kreatywności. Minimalizm cechuje zmyślne połączenie niewielu rzeczy, zatem zwróć szczególną uwagę na jakość i estetykę akcesoriów i mebli, które zamierzasz ustawić.

Zachęcamy do wspólnego stworzenia wyjątkowej przestrzeni do życia, którą zapewni mały ogród zimowy w domu!

Formularz kontaktowy

  Skontaktuj się z Nami

  Gracja Sp. z o.o. ul. Rudowska 66, Zamarski 43-419 Hażlach Polska
  NIP:548-240-50-79 KRS 0000205849 Sąd Rejonowy Wydział VIII Gospodarczy w Bielsku-Białej Kapitał Zakładowy 1 157 500,00 zł
  Konto bankowe: PL: 19 1050 1083 1000 0023 3362 0017 Swift: INGBPLPW

  Biuro obsługi Klienta w Niemczech, Austrii i Szwajcarii

  Gracja-Deutschland Jacobistr. 20B 01309 Dresden
  +49 (0)172 8659148
  e-mail: info@gracja.de www.gracja.de
  Obszar działalności w innych województwach: Małopolska

  Formularz kontaktowy