Czyszczenie i konserwacja ogrodów zimowych

JAK DBAĆ O DREWNIANE OGRODY ZIMOWE, OKNA I DRZWI?

Aby drewniane ogrody zimowe, drzwi i okna mogły służyć nam przez wiele lat, powinniśmy odpowiednio o nie zadbać. Na wstępie należy zaznaczyć, iż nowoczesne drewniane ogrody zimowe, okna i drzwi są fabrycznie zabezpieczane przed działaniem czynników zewnętrznych takich jak promienie słoneczne, deszcz czy wiatr. Powłoka lakiernicza powinna zapewnić ochronę przez kilka lat, jednakże warto jej stan regularnie sprawdzać – szczególnie po zimie.

Dla przedłużenia żywotności naszych drewnianych okien i drzwi należy pamiętać

o stosowaniu odpowiednich środków czyszczących oraz o ich konserwacji i pielęgnacji. Drewnianą stolarkę należy myć nie tylko, dlatego aby wyglądała czysto i estetycznie, ale także po to, aby brud nie niszczył jej powierzchni. Do czyszczenia można stosować domowe środki np. delikatny płyn do mycia naczyń. Należy zwrócić uwagę, aby do czyszczenia drewna nie użyć środka agresywnego, opartego na rozpuszczalnikach, ponieważ możemy doprowadzić do zmatowienia powierzchni ram, powstania mikroporów, do których dostać może się brud, który w konsekwencji jest nie do usunięcia. Idealny środek do mycia drewnianych ogrodów zimowych, okien i drzwi powinien mieć doskonałe właściwości myjące i odtłuszczające oraz nie posiadać barwników, które mogłyby zmienić kolor. Do czyszczenia ram okiennych nie należy stosować płynów do mycia szyb, ponieważ mogą one zawierać substancje negatywnie oddziaływujące na powłokę lakierniczą. Po umyciu szyb, zalecamy usunąć pozostałości detergentu z ram, następnie przemyć je wodą i wytrzeć do sucha.

Do konserwacji i pielęgnacji drewnianych ram ogrodów zimowych, okiennych oraz drzwi produkcji naszej Firmy polecamy Mleczko Sigma Protektor. Środek ten nie jest jednak odpowiedni dla powierzchni olejowanych czy woskowanych. Najlepszym czasem na przeprowadzenie zabiegu konserwacji jest temperatura 10 oC -25oC. Należy zwrócić uwagę na to, aby ramy nie były nagrzane.

Sposób użycia Mleczka Sigma Protektor:

 • umyć drewniane elementy ogrodu zimowego, okna lub drzwi,
 • pozostawić do wyschnięcia,
 • na miękką, wilgotną szmatkę nanieść mleczko, a następnie delikatnie nanieść na ramy drewniane

W przypadku dużych płaskich powierzchni np. drzwi po naniesieniu mleczka całą powierzchnię należy delikatnie przetrzeć wilgotną czystą szmatką w celu wyeliminowania różnic w połysku.

Mleczko Sigma Protektor:

 • wypełnia mikropęknięcia,
 • chroni przed wilgocią,
 • ułatwia czyszczenie.

Konsekwentnie dbając o konserwację drewnianych ogrodów zimowych oraz okien i drzwi, można znacząco wydłużyć odstępy czasowe pomiędzy pracami renowacyjnymi – nawet przez okres od 6 do 8 lat.

Formularz kontaktowy

  Skontaktuj się z Nami

  Gracja Sp. z o.o. ul. Rudowska 66, Zamarski 43-419 Hażlach Polska
  NIP:548-240-50-79 KRS 0000205849 Sąd Rejonowy Wydział VIII Gospodarczy w Bielsku-Białej Kapitał Zakładowy 1 157 500,00 zł
  Konto bankowe: PL: 19 1050 1083 1000 0023 3362 0017 Swift: INGBPLPW

  Biuro obsługi Klienta w Niemczech, Austrii i Szwajcarii

  Gracja-Deutschland Jacobistr. 20B 01309 Dresden
  +49 (0)172 8659148
  e-mail: info@gracja.de www.gracja.de
  Obszar działalności w innych województwach: Małopolska

  Formularz kontaktowy