Jak zbudować ogród zimowy?

Jak wiadomo, rośliny mają pozytywny wpływ na samopoczucie i nastrój. Nie chodzi tylko o ich właściwości produkowania tlenu, lecz i o walory estetyczne, które często działają uspokajająco. Udowodnione jest, że zielony koi nerwy i pomaga się zrelaksować. Z tego powodu wiele osób decyduje się na ten kolor ścian w pomieszczeniach. Jednakże czy nie lepiej podziwiać naturalną zieleń, na przykład we własnym zimowym ogrodzie? To idealne rozwiązanie, które przy odpowiedniej pielęgnacji roślin oraz stworzeniu im korzystnych warunków rozwoju będzie zachwycać przez cały rok. Jak zrobić ogród zimowy na tarasie? Wystarczy trzymać się kilku cennych porad, by cieszyć się przydomową oranżerią i mieć niezależnie od pory roku kontakt z naturą.

Budowa ogrodu zimowego – od czego najlepiej zacząć?

Jak przy każdym innym przedsięwzięciu, przed rozpoczęciem prac nad ogrodem zimowym najlepiej przygotować plan. Na początku warto się zastanowić, gdzie ma powstać oranżeria i ile przestrzeni powinna zajmować. Najpopularniejszą opcją jest zbudowanie ogrodu zimowego na tarasie, który po oszkleniu i zapewnieniu odpowiedniego ogrzewania stworzy korzystne warunki do hodowli roślin. Aby zachowały one piękny kolor przez cały rok, nie wyschły i nie zgniły, niezbędne jest zapewnienie im konkretnej temperatury oraz wilgotności. Niektóre rośliny mogą swobodnie się rozwijać już przy 10-15°C, inne zaś wymagają wyższych temperatur. Budowa ogrodu zimowego wymusza zabezpieczenie okazów przed czynnikami zewnętrznymi, takimi jak mróz, zbyt intensywne opady, lecz i nadmierne nasłonecznienie. Z tego powodu lepiej wybrać na oranżerię ścianę wschodnią lub zachodnią niż północną czy południową.

Budowa ogrodu zimowego – jak dobrać rośliny?

Przy zakładaniu ogrodu zimowego niezwykle istotny jest też dobór roślin. Tę kwestię wiele osób uważa za indywidualną i kieruje się swoimi osobistymi preferencjami. Jedni wolą urządzić oranżerię w stylu śródziemnomorskim, drudzy stawiają na roślinność Dalekiego Wschodu. Niektórzy preferują kwiaty, innych zachwyca widok drzewek owocowych. Aby ogród zimowy gustownie się prezentował, warto określić jakąś koncepcję i się jej trzymać. Należy pamiętać, że rośliny nie tylko powinny pasować do siebie pod względem wizualnym, lecz również być tak zaaranżowane, by nie szkodziły sobie wzajemnie. Nie wystarczy wiedzieć, jak zrobić ogród zimowy na tarasie, kluczowe jest też, jak go wyposażyć. Przy wyborze roślin warto zapoznać się z ich wymaganiami. Jedynie odpowiednie warunki, jak temperatura, oświetlenie czy wentylacja, oraz pielęgnowanie okazów zapewnią im zdrowy i swobodny wzrost.

Piękny ogród zimowy do samodzielnego montażu – czy warto skorzystać z pomocy?

Kto decyduje się założyć swój ogród zimowy, dokłada zazwyczaj wszelkich starań, by był on urządzony estetycznie i stał się miejscem wypoczynku oraz ozdobą domu. Taka oranżeria może posłużyć do przyjmowania gości, którzy w otoczeniu egzotycznych roślin poczują się, jak na zagranicznych wakacjach. Aby osiągnąć najlepsze efekty, zwłaszcza kiedy nie posiada się zbyt szerokiej wiedzy w zakładaniu ogrodów zimowych, warto skorzystać z profesjonalnej pomocy. Grono ekspertów, którzy mają doświadczenie w takich pracach, jak budowa ogrodu zimowego, pomogą stworzyć odpowiednie warunki do hodowli roślin, a przy tym zadbają o estetykę konstrukcji. Jeżeli ma się w planach przekształcenie tarasu w roślinną oraz kwiatową oranżerię, profesjonalna firma świadcząca usługi w tej dziedzinie zadba o jej odpowiednie przystosowanie, zgodnie z wszelkimi wymaganiami klientów.

Zapraszamy do kontaktu z fachowcami z firmy Gracja Cieszyn i rozważenia budowy drewnianej oranżerii w swoim ogrodzie.

Skontaktuj się z Nami

Gracja Sp. z o.o. ul. Rudowska 66, Zamarski 43-419 Hażlach Polska
NIP:548-240-50-79 KRS 0000205849 Sąd Rejonowy Wydział VIII Gospodarczy w Bielsku-Białej Kapitał Zakładowy 1 157 500,00 zł
Konto bankowe: PL: 19 1050 1083 1000 0023 3362 0017 Swift: INGBPLPW

Biuro obsługi Klienta w Niemczech, Austrii i Szwajcarii

Gracja-Deutschland Jacobistr. 20B 01309 Dresden
+49 (0)172 8659148
e-mail: info@gracja.de www.gracja.de
Obszar działalności w innych województwach: Małopolska

Formularz kontaktowy