Ogród zimowy w oryginalnym stylu

Ogród zimowy staje się coraz popularniejszym dodatkowym elementem wielu domów. To wyjątkowa przestrzeń, która może mieć różnorodne zastosowanie. Jej wykorzystanie organiczna właściwie tylko nasza wyobraźnia. Jak zatem stworzyć oryginalną oranżerię o niebanalnym zastosowaniu? Oto kilka ciekawych pomysłów od Gracja Cieszyn.

Jako specjaliści w tworzeniu niezapomnianych ogrodów zimowych, wiemy o tych przestrzeniach dosłownie wszystko. Realizowaliśmy różnego rodzaju projekty, w których oranżeria była nie tylko dodatkowym miejscem dla roślin oraz domowym buforem cieplnym, ale również wyjątkowym wnętrzem o nietypowej funkcjonalności. Dziś pragniemy zatem przedstawić kilka oryginalnych pomysłów na aranżację ogrodu zimowego.

Gabinet w ogrodzie zimowym

Jednym z nich jest urządzenie domowego gabinetu w ogrodzie zimowym. To doskonała propozycja dla osób, które pracują zdalnie. Oszklona przestrzeń zapewnia doskonały dopływ dziennego światła, który sprawia, że pracuje się przyjemniej i wydajniej. Do tego otoczenie roślin korzystnie wpływa na pracę naszego mózgu i zapewnia wyższy poziom koncentracji.

Własne biuro w domowej oranżerii to idealny wybór dla tych, którzy potrzebują spokojnej, a jednocześnie mobilizującej do pracy atmosfery. Tutaj na pewno ją znajdą. Dodatkowo widok zza okien na zieloną przestrzeń wokół domu będzie działać kojąco na wzrok i stanie się idealnym sposobem wytchnienia podczas intensywnej pracy.

Przestrzeń dla dzieci w ogrodzie zimowym

Dzieci potrzebują odpowiedniej przestrzeni do zabawy. Wiosną i latem idealnie sprawdzi się do tego przydomowy ogród. Jednak problem pojawia się w okresie jesienno-zimowym. Czasem własny pokój dziecięcy może nie wystarczyć do realizacji najoryginalniejszych pomysłów na zabawę. W takiej sytuacji najlepszym rozwiązaniem może okazać się aranżacja przestrzeni dla dzieci w ogrodzie zimowym.

Ten rodzaj wnętrz cechuje zazwyczaj dość spora powierzchnia, a dostęp światła dziennego stwarza przyjazne warunki. Zabawa w takim miejscu sprawi dzieciom niesamowitą frajdę. Ponadto można tu ustawić zabawki nieco większe niż w pokoju dziecka, także te ogrodowe. Dzięki temu pociecha będzie mogła korzystać z nich przez cały rok.

Kuchnia w ogrodzie zimowym

Czy w ogrodzie zimowym można urządzić kuchnię? Oczywiście, że tak! Wymaga to co prawda odpowiednio przygotowanego projektu, ale dla Gracja Cieszyn nie ma rzeczy niemożliwych. Kuchnia w oranżerii to wyjątkowa przestrzeń, która stworzy idealne warunki do gotowania. W połączeniu z jadalnią stanowi idealne miejsce, by móc cieszyć się wspólnymi posiłkami.

Jeśli marzysz o własnej nietypowej przestrzeni , skontaktuj się z nami. Nasze drewniane ogrody zimowe to idealne i wielofunkcyjne wnętrza, które z przyjemnością dostosujemy do Twoich potrzeb i oczekiwań.

Skontaktuj się z Nami

Gracja Sp. z o.o. ul. Rudowska 66, Zamarski 43-419 Hażlach Polska
NIP:548-240-50-79 KRS 0000205849 Sąd Rejonowy Wydział VIII Gospodarczy w Bielsku-Białej Kapitał Zakładowy 1 157 500,00 zł
Konto bankowe: PL: 19 1050 1083 1000 0023 3362 0017 Swift: INGBPLPW

Biuro obsługi Klienta w Niemczech, Austrii i Szwajcarii

Gracja-Deutschland Jacobistr. 20B 01309 Dresden
+49 (0)172 8659148
e-mail: info@gracja.de www.gracja.de
Obszar działalności w innych województwach: Małopolska

Formularz kontaktowy