Aranżacja ogrodu zimowego. Na co warto zwrócić uwagę?

Przeszklony ogród zimowy to cieszący się ogromną popularnością element architektoniczny, na który decydują się właściciele domów – zarówno bliźniaków, szeregowców, jak też tych wolnostojących. Doceniają oni szereg zalet i walorów, które pojawiają się wraz z powstaniem tego unikalnego miejsca. Zapewnia ono bowiem nie tylko możliwość wygospodarowania dodatkowej przestrzeni użytkowej w domu, ale także pozwala obcować z naturą bez względu na pogodę i porę roku. Co warto wiedzieć o rozwiązaniu posiadającym tak wiele zalet? Jak zaplanować, wykonać i zaaranżować ogród zimowy, aby finalnie móc cieszyć się przestrzenią, będącą doskonałym połączeniem estetyki i funkcjonalności?

Ogrody zimowe – aranżacje. Wybór odpowiedniego miejsca

Omawiane konstrukcje cechuje szeroki wachlarz możliwości, zarówno pod względem usytuowania, metrażu, jak i kształtu. Przed rozpoczęciem budowy, warto dokładnie zastanowić się nad umiejscowieniem ogrodu zimowego. Należy przeanalizować strony świata, usytuowanie względem ulicy czy sąsiadów, a także bryłę budynku. Jeszcze przed finalną decyzją dobrze jest wziąć pod uwagę ilość wpadającego światła słonecznego, które zimą będzie ogrzewało oraz oświetlało ogrody zimowe. Aranżacje wnętrz, na które padają naturalne świetlne refleksy, wyglądają bowiem niezwykle przytulnie oraz przestronnie. Klienci mają pełną swobodę w kwestii podjęcia decyzji, gdzie ma zostać umieszczona cała konstrukcja. Taras to dogodne miejsce, które w łatwy sposób można zaadaptować i przebudować, tworząc ogród zimowy o dostosowanym do budynku oraz indywidualnych preferencji kształcie, jak na przykład prostokąt, wycinek koła czy wielobok. Z tego rozwiązania korzysta wiele osób, wykorzystując taras jako swoistą bazę do stworzenia przestrzeni o znacznie większym spektrum zastosowań.

Konstrukcja – solidne ogrody zimowe

Do wykonania konstrukcji można wykorzystać wiele różnorodnych materiałów. Zdecydowanie najczęściej wybierane jest drewno, które posiada mnóstwo zalet, a dodatkowo jest surowcem ekologicznym. Co więcej, jego dużym walorem są właściwości termoizolacyjne, znacznie podnoszące komfort użytkowania szczególnie w zimie i latem. W połączeniu z roślinami znacząco podnosi ono estetykę wnętrza, nadając mu przytulnego i wyjątkowego charakteru. Ważnym elementem konstrukcji ogrodu zimowego jest także dach. W możliwie największym stopniu powinien on być dostosowany do specyfiki budynku, do którego przylega ogród zimowy. Szczególnie istotny jest jego kąt nachylenia, dzięki któremu śnieg czy deszcz mogą swobodnie spływać po jego powierzchni, nie obciążając całej konstrukcji. Odpowiednia liczba okien oraz drzwi dopełniają całości, zapewniając wrażenie przebywania na zewnątrz, a tym samym tworząc wyjątkowe ogrody zimowe. Aranżacje zgodne z indywidualnymi gustami oraz potrzebami użytkowników wieńczą projekt. W skład wyposażenia wchodzą kwiaty, meble, oświetlenie oraz wybrane dekoracje.

Ogrody zimowe – wsparcie specjalistów gwarancją zadowolenia

Gracja to zespół fachowców, którzy specjalizują się w tworzeniu ogrodów zimowych. Ich wiedza oraz doświadczenie są gwarantem spersonalizowanego projektu, a tym samym zadowolenia Klientów. Co warto wziąć pod uwagę, planując wymarzone ogrody zimowe? Aranżacje ich wnętrza to kwestie, które warto mieć na względzie już na etapie budowy, zaś projekt i wykonanie warto powierzyć ekspertom w tej dziedzinie. Firma Gracja oferuje stylowe, solidne oraz funkcjonalne rozwiązania. Dzięki nim budynek zyskuje dodatkową przestrzeń użytkową, która jednocześnie zachwyca estetyką. Klienci są zaangażowani w proces realizacji, który rozpoczyna się w momencie tworzenia projektu, a kończy na montażu. Zastosowanie najwyższej jakości materiałów zapewnia trwałość oraz atrakcyjny wygląd całości. W świetle tego, ogrody zimowe wydają się nie mieć wad. Dodatkowy metraż do użytkowania, podnoszący wartość całego budynku, kojąca zmysły i sprzyjająca relaksowi przestrzeń z mnóstwem roślin, dzięki której o każdej porze roku można przebywać w otoczeniu natury – czy od ogrodu zimowego można oczekiwać więcej?

Jaki koszt wiąże się z aranżacją ogrodu zimowego?

Wiele osób, marzących o zaaranżowaniu przestrzeni przydomowej i stworzeniu ogrodu zimowego, zastanawia się nad końcową ceną takiego przedsięwzięcia. Ile dokładnie kosztuje aranżacja ogrodu zimowego? O ile cena wystroju będzie kwestią indywidualną, bowiem zakup roślin, oświetlenia, mebli czy dekoracji jest zależny wyłącznie od właściciela, o tyle pozostałe wydatki są ściśle związane z elementami konstrukcji. Jakimi?

Podłoże i fundamenty

Ogród zimowy wymaga odpowiedniego podłoża, dlatego niekiedy trzeba dokonać poprawek na terenie posesji. Może to być kwestia usunięcia starych desek tarasowych i wyrównania powierzchni, uszczelnienia zastanej konstrukcji lub stworzenia jej od podstaw. Równie ważnym czynnikiem są fundamenty. Muszą być one najwyższej jakości, aby cały obiekt był stabilny, co finalnie zagwarantuje wytrzymałość szklanych elementów, skuteczną ochronę przed wilgocią i zmiennymi temperaturami oraz estetykę całości.

Materiały zastosowane podczas budowy

Ogród zimowy musi być wykonany z najwyższej jakości materiałów, które zapewnią nie tylko trwałość, ale także atrakcyjny wygląd całości. Kwestia ta dotyczy zarówno materiałów budowlanych, ale także tych wykończeniowych, jak np. listwy oraz drzwi. Kluczowym wyborem jest rodzaj szkła. Musi być ono bowiem najwyższej klasy, a więc bezpieczne i odporne na uszkodzenia mechaniczne. Warto na ścianach bocznych zastosować szyby laminowane, które mogą tłumić dźwięki, natomiast na dachu zdecydować się na modele laminowane i hartowane z dodatkową powłoką antyrefleksyjną, która uchroni przed nadmiernym nagrzewaniem się obiektu poprzez odbijanie promieni słonecznych. Cena determinowana jest również metrażem oraz liczbą zastosowanych elementów otwieranych.

Ogrody zimowe – aranżacje marzeń

Finalna cena każdego ogrodu zimowego będzie inna, bowiem zależna jest od wyboru wielu różnych elementów. Ten wydatek należy traktować nie tylko jako inwestycję w przestrzeń zmyślnie łączącą dom i ogród, ale przede wszystkim jako wkład w podniesienie własnego komfortu życia. Ogród zimowy zapewnia bowiem dostęp do dodatkowego funkcjonalnego wnętrza w domu oraz możliwość korzystania z kojącej zmysły i sprzyjającej ogólnemu dobrostanowi obecności zieleni, niezależnie od pogody czy pory roku Skorzystanie w tej kwestii ze wsparcia ekspertów z branży to gwarancja spersonalizowanego obiektu, który będzie cechował się solidnym wykonaniem, trwałością, funkcjonalnością oraz estetyką. Ogród zimowy w konkurencyjnej cenie, spełniający wszystkie niniejsze warunki, a przy tym w możliwie największym stopniu dostosowany do potrzeb i oczekiwań Klienta, zapewnia firma Gracja.

Skontaktuj się z Nami

Gracja Sp. z o.o. ul. Rudowska 66, Zamarski 43-419 Hażlach Polska
NIP:548-240-50-79 KRS 0000205849 Sąd Rejonowy Wydział VIII Gospodarczy w Bielsku-Białej Kapitał Zakładowy 1 157 500,00 zł
Konto bankowe: PL: 19 1050 1083 1000 0023 3362 0017 Swift: INGBPLPW

Biuro obsługi Klienta w Niemczech, Austrii i Szwajcarii

Gracja-Deutschland Jacobistr. 20B 01309 Dresden
+49 (0)172 8659148
e-mail: info@gracja.de www.gracja.de
Obszar działalności w innych województwach: Małopolska

Formularz kontaktowy