Na co zwrócić uwagę podczas aranżacji ogrodu zimowego?

Ogród zimowy w dzisiejszych czasach cieszy się coraz większą popularnością. Nic dziwnego, jest to bowiem bardzo przyjemne miejsce do relaksu i odskocznia od mrozu czy deszczu na zewnątrz. Ponadto oranżeria to także bezpieczne miejsce dla roślin, których nie powinno przechowywać się na mrozie. Na jakie elementy należy zwrócić uwagę, żeby miejsce to było komfortowe, wygodne i funkcjonalne?

Wybór odpowiedniego miejsca

Ogrody zimowe potrzebują odpowiedniej ilości miejsca. Lokalizacja jest ważnym elementem, nad którym należy dokładnie zastanowić się jeszcze przed rozpoczęciem prac. Jeśli dom posiada taras, wówczas daje on możliwość zaaranżowania takiej przestrzeni. W kwestii lokalizacji jest jednak pełna swoboda. Warto zwrócić uwagę na to, by ogród był jak najbardziej nasłoneczniony. Dzięki temu zimą będzie on również lepiej oświetlony i dogrzany. Nie bez znaczenia pozostaje również kształt. Zimowy ogród stworzony może zostać bowiem na planie prostokąta, wycinka koła lub regularnego wieloboku. Wszystko uzależnione jest od indywidualnych oczekiwań ze strony jego przyszłych użytkowników.

Konstrukcja ogrodu zimowego

Ogrody zimowe mogą być wykonane z różnego rodzaju materiałów. Każde z rozwiązań charakteryzuje się określonymi zaletami, ale drewno jest najbardziej przyjaznym człowiekowi a przy tym ekologicznym materiałem, ponadto ma bardzo dobre właściwości termoizolacyjne i nadaje pomieszczeniu niesamowity klimat. Niezbędnym elementem zabudowy jest dach. Powinien on posiadać odpowiedni kąt nachylenia, aby zsuwał się z niego osiadający śnieg i spływał deszcz. Ważne jest także zamontowanie odpowiedniej ilości okien oraz drzwi. Powinny one zapewniać komfort użytkowania, ale przede wszystkim odpowiednią wentylację wewnątrz ogrodu zimowego.

Skorzystaj z pomocy specjalistów

Decydując się na ogród zimowy, należy skorzystać z oferty specjalistycznych firm. Gracja to doświadczony producent ogrodów zimowych z wieloletnim doświadczeniem na rynku. W ofercie znaleźć można piękne ogrody zimowe z drewna, które swoim kształtem zostają odpowiednio dopasowane do bryły budynku. Solidna i funkcjonalna konstrukcja zwiększy powierzchnię użytkową domu oraz przyczyni się do podniesienia standardu życia, dzięki zapewnieniu wygodnego i przytulnego miejsca do odpoczynku. Z pomocą specjalistów proces budowy ogrodu przebiega w sposób szybki i bezproblemowy. Zajmą się oni bowiem wszystkimi elementami od momentu powstawania projektu, aż do etapu budowy i montażu. Nie bez znaczenia pozostaje również wysoka jakość zastosowanych materiałów, która bezpośrednio przekłada się na solidność całej konstrukcji. Ogród zimowy może być wspaniałym miejscem dla całej rodziny i z pewnością warto wziąć pod uwagę tego typu rozwiązanie.

Ile kosztuje ogród zimowy?

Ogrody zimowe stanowią element budynku, który jest marzeniem wielu osób. Eleganckie, a przy tym funkcjonalne ogrody przyciągają uwagę i pozwalają na chwile relaksu w pięknym otoczeniu. Dodatkowo można z nich korzystać o każdej porze roku. Jest to jednak inwestycja, która wymaga wniesienia nakładów finansowych. Ile kosztuje ogród zimowy? Od czego będą zależeć koszty jego budowy?

Podłoże i fundamenty

W zależności od lokalizacji, w której będzie miał znaleźć się ogród, może pojawić się konieczność wykonania poprawek podłoża. Jeśli wykorzystywany jest stary taras, może pojawić się potrzeba usunięcia nierówności i poprawek nieszczelnych fragmentów.

Kolejnym istotnym elementem jest fundament. Ogród zimowy wymaga fundamentowania obiektu, które zapewni stabilność w posadowieniu konstrukcji, zabezpieczy obiekt przed ryzykiem pękania szkła i zakleszczania skrzydeł drzwiowych i okiennych pod wpływem wysadzinowości w okresie zimowym oraz zabezpieczy podłogę wewnątrz zabudowy przed wpływem wilgoci i temperatury.

Rodzaj zastosowanych materiałów

Na to ile kosztuje ogród zimowy, wpływa rodzaj zastosowanych do jego budowy materiałów oraz szyb niezbędnych do wypełnienia całej konstrukcji. Wybór materiału z którego zostanie wykonana konstrukcja ogrodu zimowego zależy od indywidualnych potrzeb i preferencji użytkownika. Natomiast szkło powinno być wysokiej jakości i cechować się odpornością na uszkodzenia mechaniczne. Wypełnienie ścian bocznych dobrze, aby stanowiły szyby laminowane, bezpieczne, charakteryzujące się dodatkowo wysoką izolacyjnością akustyczną pozwalającą na wytłumienie dźwięku o 32 dB. Natomiast w wypełnieniu dachu najlepiej zastosować szyby laminowane i hartowane z dodatkową powłoką antyrefleksyjną, odbijającą promienie słoneczne i zmniejszającą nagrzewanie obiektu. Oprócz rodzaju zastosowanego materiału, na koszt ogrodu zimowego wpływa oczywiście również jego metraż oraz ilość i rodzaj zastosowanych elementów otwieranych.

Konkurencyjna cena i wysoka jakość

Decydując się na inwestycję w ogród zimowy, najlepiej zaufać specjalistom z branży. Zyskuje się bowiem gwarancję prawidłowego przeprowadzenia całego procesu budowy, zgodnie z wcześniejszymi założeniami projektowymi. Firma Gracja oferuje konkurencyjne ceny ogrodu, w które wliczają się wszystkie elementy, począwszy od stworzenia projektu do jego wykonania i montażu. Końcowa cena uzależniona jest jednak od oczekiwań stawianych ze strony Klienta. Może on zdecydować się na wzbogacenie konstrukcji ogrodu o dodatkowe elementy jak np. moskitiery, zacienienie dachu lub ścian bocznych zabudowy w postaci rolet, żaluzji itd.

Na koszt ogrodu zimowego wpływa wiele elementów, jednak nie ulega wątpliwości, że jest to inwestycja na lata, którą z całą pewnością należy rozważyć. Zagwarantuje bowiem swoim użytkownikom niezapomniane chwile relaksu we wspaniałym otoczeniu.

Skontakuj się z Nami

Gracja Sp. z o.o. ul. Bielska 76 43-400 Cieszyn Polska (Śląsk)
NIP:548-240-50-79 KRS 0000205849 Sąd Rejonowy Wydział VIII Gospodarczy w Bielsku-Białej Kapitał Zakładowy 1 157 500,00 zł
Konto bankowe: PL: 19 1050 1083 1000 0023 3362 0017 Swift: INGBPLPW

Biuro obsługi Klienta

ul. Rudowska 66 43-419 Zamarski
tel.: +48 33 85 77 460 kom. +48 602 378 030
e-mail: biuro@gracja.com
www.gracja.cieszyn.pl www.okna-gracja.pl www.zadaszeniabasenow.pl www.zacienienia.pl

Biuro obsługi Klienta w Niemczech, Austrii i Szwajcarii

Gracja-Deutschland Jacobistr. 20B 01309 Dresden
+49 (0)172 8659148
e-mail: info@gracja.de www.gracja.de
Obszar działalności w innych województwach: Małopolska