Aranżacja ogrodu zimowego

Ogród zimowy nadaje nam nową jakość życia oraz luksus przestrzeni, jednak sekretem udanego wypoczynku w ogrodzie zimowym jest odpowiednio dobrane wyposażenie. Dzięki niemu możemy dopasować wnętrze ogrodu zimowego do naszego charakteru i potrzeb.

Bardzo ważne przy doborze mebli do naszego ogrodu zimowego jest określenie, jaką funkcję będzie on spełniał: czy będzie to jadalnia, salon, miejsce do spędzania czasu w rodzinnym gronie, miejsce pracy – biuro, czy może nasz cichy azyl, w którym chcemy odpocząć, zatopić się w ulubionej książce i zapomnieć o problemach dnia codziennego. Jasno określona funkcja pomieszczenia ułatwi nam jego aranżację.

Jakie rozwiązania sprawdzą się w ogrodzie zimowym?

Na pewno w każdym ogrodzie zimowym sprawdzi się wyposażenie z naturalnych tworzyw takich jak drewno, rattan, meble z teaku. Bardzo efektownie prezentuje się kamień, sprawdza się on szczególnie na posadzce, w sezonowych ogrodach można wykorzystać kostkę brukową natomiast w całorocznych dobrze prezentować się będzie marmur lub granit. Materiały te będą się idealnie komponować z naturalnym wykonaniem ogrodu zimowego w konstrukcji drewnianej jak i z przestrzenią znajdująca się poza ogrodem.

Natomiast jeżeli chcemy nadać naszemu ogrodowi zimowemu nowoczesny charakter na pewno sprawdzą się meble z stali nierdzewnej, metalu, tworzyw sztucznych.

Duże znaczenie w aranżacji ogrodu zimowego mają również rośliny, warto o nich pamiętać podczas planowania wystroju wnętrz. ( O roślinach w ogrodzie zimowym mogą państwo przeczytać w osobnym artykule na naszej stronie internetowej). Nie zapominajmy również o doborze rolet, żaluzji, markiz, zasłon, to one dają nam poczucie intymności oraz, co jest bardzo istotne w ogrodach zimowych, chronią nas przed promieniami słonecznymi i zapewniają cień. (O zacienieniach ogrodów zimowych można przeczytać w osobnym artykule na naszej stronie internetowej).

Warto jednak pamiętać, aby nie przesadzić i nie utracić wyjątkowego charakteru, który nadaje nam ogród zimowy. Jest on przede wszystkim miejscem łączącym świat zewnętrzny z wnętrzem naszego mieszkania.

Skontaktuj się z Nami

Gracja Sp. z o.o. ul. Rudowska 66, Zamarski 43-419 Hażlach Polska
NIP:548-240-50-79 KRS 0000205849 Sąd Rejonowy Wydział VIII Gospodarczy w Bielsku-Białej Kapitał Zakładowy 1 157 500,00 zł
Konto bankowe: PL: 19 1050 1083 1000 0023 3362 0017 Swift: INGBPLPW

Biuro obsługi Klienta w Niemczech, Austrii i Szwajcarii

Gracja-Deutschland Jacobistr. 20B 01309 Dresden
+49 (0)172 8659148
e-mail: info@gracja.de www.gracja.de
Obszar działalności w innych województwach: Małopolska

Formularz kontaktowy