Jak wykonać ogród zimowy jako oranżeria?

Oranżeria to jedna z wielu ciekawych możliwości aranżacji, jakie stwarza cieszący się ostatnimi czasy niesłabnącą popularnością ogród zimowy. Oranżerie zapewniają bowiem właścicielom domów możliwość powiększenia ich przestrzeni użytkowej i utrzymania jej w ulubionym stylu, oferując jednocześnie wiele różnych wariantów zastosowań wnętrza. Jednym z nich jest wyposażenie takiej przestrzeni w ulubione rośliny, które dzięki odpowiedniej pielęgnacji zapewnią możliwość obcowania z naturą, niezależnie od warunków panujących na zewnątrz i pory roku.

Wymarzony ogród zimowy – oranżeria według własnego projektu

Samodzielnie zaprojektowana i utrzymana w ulubionej estetyce oranżeria nie tylko stworzy stylowe przejście pomiędzy wnętrzem a ogrodem, ale będzie także stanowić oddzielną przestrzeń, której można nadać zastosowanie, zgodne z aktualnymi potrzebami. Uporządkowana w ogrodzie zimowym przestrzeń znacząco wpłynie na funkcjonalność całości. Organizując ogród, w którym znajdą się różnorodne, wymagające pielęgnacji rośliny, warto wziąć pod uwagę kluczowe aspekty, takie jak ekspozycja na światło słoneczne czy panujący cień, a więc strona świata, od której ma powstać ogród zimowy – oranżeria. Każda roślina ma bowiem inne wymagania dotyczące wilgotności oraz dostępu do naturalnego światła. Należy pamiętać, że nie wszystkie gatunki mogą rosnąć obok siebie, ponieważ niektóre mogą negatywnie na siebie oddziaływać i – mimo starannej pielęgnacji – być w złej kondycji.

Zainstalowanie systemu oświetlenia może poprawić wygląd ogrodu, nadając mu przytulności i kojącego zmysły klimatu. Użycie lampionów i delikatnych świateł to świetny sposób na zaakcentowanie wyjątkowości oranżerii. Dla lepszego efektu można powiesić je na drzewach, przysłonić krzakami lub umocować na zewnętrznych konstrukcjach twardych. Dzięki temu całość nabierze wyjątkowego charakteru, zachęcającego do jak najczęstszego przebywania w przestrzeni oranżerii.

Jakie rośliny zasadzić w ogrodzie zimowym i jak o nie dbać?

Większość ekspertów świadczących usługi w zakresie kształtowania krajobrazu naturalnego uważa, że wybór odpowiednich roślin do ogrodu zimowego jest równie ważny, jak posiadanie odpowiednich narzędzi i sprzętu do ich pielęgnacji. Warto wiedzieć, jakie warunki stworzyć w ogrodzie zimowym, aby rośliny stale pozostawały w dobrej kondycji. Rośliny chętnie wybierane do oranżerii to fikus benjamina, fikus pnący, fikus lirolistny, męczennice, kalatee, oleandry, szeflery, krotony, kaladium, kordyliny, koleusy i zielistki. Oranżeria to idealna przestrzeń, w której bez względu na porę roku i pogodę można cieszyć się dobroczynnym wpływem naturalnej zieleni.

 Oranżeria – Ogród zimowy. Jak go wykonać?

Aby stworzyć roślinom optymalne warunki, należy zadbać przede wszystkim o solidną konstrukcję, dzięki której możliwe będzie kontrolowanie naświetlenia, temperatury oraz wilgotności wewnątrz zimowego ogrodu. W tym celu warto skorzystać z pomocy fachowców, specjalizujących się w tworzeniu ogrodów zimowych, takich jak Gracja. To firma, która czuwa nad całym procesem powstawania ogrodu zimowego – oranżerii od projektu aż po jego realizację. Dzięki tak kompleksowej usłudze możliwe jest spersonalizowanie obiektu do indywidualnych oczekiwań i potrzeb Klienta, ale także dostosowanie go do specyfiki roślin, które będą w nim uprawiane. Gdy konstrukcja o wymarzonym kształcie, wyposażona w drzwi i przeszklenia jest gotowa, nadchodzi czas na wybór ulubionych roślin. Na koniec meble, dodatki, oświetlenie i ogród zimowy – oranżeria jest gotowy! Czy istnieje lepszy sposób, aby przez cały rok obcować z naturą?

Skontaktuj się z Nami

Gracja Sp. z o.o. ul. Bielska 76 43-400 Cieszyn Polska
NIP:548-240-50-79 KRS 0000205849 Sąd Rejonowy Wydział VIII Gospodarczy w Bielsku-Białej Kapitał Zakładowy 1 157 500,00 zł
Konto bankowe: PL: 19 1050 1083 1000 0023 3362 0017 Swift: INGBPLPW

Biuro obsługi Klienta

ul. Rudowska 66 43-419 Zamarski
tel.: +48 33 85 77 460 kom. +48 602 378 030
e-mail: biuro@gracja.com
gracja.cieszyn.pl

Biuro obsługi Klienta w Niemczech, Austrii i Szwajcarii

Gracja-Deutschland Jacobistr. 20B 01309 Dresden
+49 (0)172 8659148
e-mail: info@gracja.de www.gracja.de
Obszar działalności w innych województwach: Małopolska