Ogrzewanie ogrodu zimowego

Wszelkie funkcje związane z całorocznym wykorzystywaniem wnętrza ogrodu zimowego wymagają ogrzewania i jednoczesnego wentylowania. W ciepło zaopatrujemy ogród zimowy najczęściej poprzez rozbudowanie domowej instalacji grzewczej. Korzystny rozkład temperatury zapewni ogrzewanie podłogowe. Wyróżniamy dwie podstawowe metody ogrzewania podłogowego stosowanego w ogrodach zimowych, a mianowicie ogrzewanie elektryczne i wodne (czasami określane jako hydrauliczne). Kable elektryczne lub rury na ciepłą wodę umieszcza się pod posadzką. Pozostają w ten sposób niewidoczne. Wytwarzane przez nie ciepło promieniuje równomiernie przez całą powierzchnię podłogi ogrodu. Przy takim ogrzewaniu posadzka musi być zrobiona z materiałów, które dobrze przepuszczają ciepło – na przykład z płytek ceramicznych lub kamiennych.

Ogrzewanie kanałowe

Przy obecnych rozwiązaniach, najbardziej trafionym wydaje nam się jednak ogrzewanie kanałowe. Tego typu grzejniki umieszczone są w kanałach ukrytych w podłodze tuż przy ścianach ogrodu zimowego. Termostat gwarantuje szybką reakcję grzejników na zmiany temperatury, co powoduje niewielką bezwładność systemu. Dodatkowo ruch powietrza tworzy kurtynę powietrzną przy ścianach zewnętrznych i osusza szyby. Idealnym rozwiązaniem jest umiejętne połączenie dwóch powyższych systemów.

Ogrzewanie elektryczne

Ogrzewanie elektryczne jak sama nazwa wskazuje zasilane jest prądem elektrycznym, a to oznacza brak rur i kanałów niezbędnych do poprowadzenia wody czy też innego płynu grzewczego. Wszystko, czego wymaga ta metoda to (oprócz poprowadzenia całego systemu pod podłogą) jedynie prąd. Przy obecnym poziomie technologii można stosować tę metodę pod każdym materiałem, jaki położymy na podłodze. Gdy dochodzi do uszkodzenia tego systemu z reguły jest to nie wielki problem dotyczący naprawienia kabli.

Ogrzewanie Wodne

Ogrzewanie Wodne jak sama nazwa wskazuje wiąże się z hydrauliką i opiera się na gorącej wodzie, która przepływa plastikowymi rurkami pod podłogą ogrodu zimowego Zastosowanie tego rodzaju ogrzewania wiąże się z zamontowaniem dodatkowej hydrauliki, aby podłączyć się do istniejącej już instalacji.

Grzejniki ścienne

Kolejną możliwością jest zainstalowanie grzejników ściennych. Tego typu grzejniki nie są ukryte pod podłożem ani też za inną przeszkodą, która miałaby utrudniać utrzymanie ich w należytej czystości. Ten system ogrzewania łatwo jest także ukryć, za czymś, co wygląda estetycznie i zarazem umożliwia sprawny demontaż obudowy w celu przeczyszczenia. W tym wypadku możemy zastosować rozwiązania grzewcze w postaci grzejników konwekcyjnych podłączonych do istniejącej instalacji grzewczej lub naścienne grzejniki elektryczne. W przypadku zastosowania jakichkolwiek grzejników musimy liczyć się z tym, że powietrze nie będzie jednak nagrzane tak równomiernie jak w systemie podłogowym.

Skontaktuj się z Nami

Gracja Sp. z o.o. ul. Rudowska 66, Zamarski 43-419 Hażlach Polska
NIP:548-240-50-79 KRS 0000205849 Sąd Rejonowy Wydział VIII Gospodarczy w Bielsku-Białej Kapitał Zakładowy 1 157 500,00 zł
Konto bankowe: PL: 19 1050 1083 1000 0023 3362 0017 Swift: INGBPLPW

Biuro obsługi Klienta w Niemczech, Austrii i Szwajcarii

Gracja-Deutschland Jacobistr. 20B 01309 Dresden
+49 (0)172 8659148
e-mail: info@gracja.de www.gracja.de
Obszar działalności w innych województwach: Małopolska

Formularz kontaktowy