Rolety i żaluzje do ogrodów

Osłona przed słońcem jest niezbędna w każdym ogrodzie zimowym. Rolety oraz żaluzje stanowią wspaniałe i niedrogie rozwiązanie wielu problemów, jakie mogą występować w naszym ogrodzie.

Zacienienia wewnętrzne

Do zacienienia wewnętrznego nadają się przede wszystkim rolety wykonane z jasnych, odbijających światło materiałów. Takie rozwiązanie powoduje, że promieniowanie krótkofalowe kierowane jest z powrotem na zewnątrz. Zacienienie ogrodu zimowego może być ustawione w dowolny sposób a jego ruch odbywa się w prowadnicach aluminiowych mocowanych do konstrukcji. Przesuwanie zacienienia odbywa się najczęściej ręcznie poprzez system napędu ukryty w prowadnicach.

Zacienienie zewnętrzne

Ogród zimowy będzie się nagrzewał w zależności od jego usytuowania. Aby uchronić się przed nadmiernym nagrzewaniem zalecamy stosowanie rolet zewnętrznych. Zastosowanie takich rolet umożliwia rozproszenie promieniowania słonecznego na zewnętrznej powierzchni rolety poza ogrodem zimowym.

W swojej ofercie posiadamy:

  • rolety dachowe
  • rolety na ściany ogrodu zimowego
  • żaluzje fasadowe na ściany ogrodu zimowego

Rolety dachowe jak również na ścianach ogrodu zimowego zapobiegają nagrzewaniu się pomieszczeń, co w znacznym stopniu ogranicza zapotrzebowanie na urządzenia klimatyzacyjne, przyczyniając się do zmniejszenia kosztów eksploatacji budynku. Stosowane tkaniny dzięki swoim właściwością, gwarantują skuteczną barierę optyczną dla wpadającego do pomieszczenia światła. Tkaniny takie tłumią kontrasty i zachowują dobrą widoczność na zewnątrz.

Żaluzje fasadowe powstrzymują większość promieni słonecznych bezpośrednio wpadających do wnętrza ogrodu zimowego. Skutecznie zabezpieczają przed nagrzaniem się pomieszczenie. Swobodna regulacja kąta nachylenia listew umożliwia wybór odpowiedniego stopnia zaciemnienia. Listwy żaluzji produkowane są dwóch kształtach przypominające literę „C” oraz literę „Z”.

Dla powyższych rozwiązań zaciemnienia ogrodu zimowego istnieje możliwość wyboru napędu i zastosowania automatyki pogodowej. Szeroka gama oferowanych osłon oraz dostępna kolorystyka dodatkowo zwiększają funkcjonalność systemu.

Skontaktuj się z Nami

Gracja Sp. z o.o. ul. Rudowska 66, Zamarski 43-419 Hażlach Polska
NIP:548-240-50-79 KRS 0000205849 Sąd Rejonowy Wydział VIII Gospodarczy w Bielsku-Białej Kapitał Zakładowy 1 157 500,00 zł
Konto bankowe: PL: 19 1050 1083 1000 0023 3362 0017 Swift: INGBPLPW

Biuro obsługi Klienta w Niemczech, Austrii i Szwajcarii

Gracja-Deutschland Jacobistr. 20B 01309 Dresden
+49 (0)172 8659148
e-mail: info@gracja.de www.gracja.de
Obszar działalności w innych województwach: Małopolska

Formularz kontaktowy